JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

RĪGAS GALERIJA. VIENNAFAIR 2010
STARPTAUTISKĀ MŪSDIENU MĀKSLAS IZSTĀDE – GADATIRGUS. FOKUSĀ-CENTRĀLĀS UN AUSTRUMEIROPAS VALSTIS

06.05.2010. - 09.05.2010.
  


Messe Wien, Halle A, Messeplatz 1, 1020 Vīne |Austrija

 

LEONARDS LAGANOVSKIS

SOLO - SHOW

Stends A1802
 

Leonards Laganovskis (1955), viens no redzamākajiem un konsekventākajiem latviešu konceptuālās mākslas pārstāvjiem, savu radošo karjeru ir sācis 80. gadu sākumā, spoži sevi piesakot avangarda grupā kopā ar Hardiju Lediņu un Imantu Žodžiku.
Leonards Laganovskis piedalījās leģendārajā 1984. gada izstādē „Daba. Vide. Cilvēks” un latviešu mākslas pirmajā nozīmīgajā izstādē rietumos „Rīga - Latviešu avangards” 1988.gadā RietumBerlīnē.
Mākslinieka atpazīstamākie 80.-90. gadu darbi bāzējas socart valodā, izmantojot padomju dzīves populārākās klišejas( McLenin (1992), Filmas beigas. u.c.).
80.gadu otrajā pusē tapušajās gleznās , grafikās, fotogrāfijās un objektos iezīmējas tēmas, motīvi un konceptuālie risinājumi, kas raksturo mākslinieka daiļradi arī šodien. Kritizējot varas mehānismus, Leonards Laganovskis ar teksta vai attēla kadrējuma un fragmentu pārspīlējuma palīdzību ironiski pārfrāzē politiskās varas simbolus un valodas klišejas, atklājot to absurditāti.
90. gadu sākumā Leonards Laganovskis pārsvarā strādā Berlīnē. Sadarbojoties ar vadošajām Vācijas galerijām, mākslas institūcijām un piedaloties starptautiskos projektos, mākslinieks ir guvis plašu starptautisku pieredzi un ir vairāku stipendiju ieguvējs.
Atgriežoties Latvijā ar jaunām atziņām un jaunu pieredzi, Leonards Laganovskis sevi spoži apliecina Starptautiskajā Tallinas Grafikas triennālē 2001. gadā, iegūstot 1. vietas balvu par savu darbu, kurā visi Bībeles teksti savilkti vienā lapā.
2004. gadā par izstādi Rīgas Galerijā „Tiesības iekārot” mākslinieks saņēma Latvijas Mākslinieku savienības Gada balvu nominācijā Labākā personālizstāde.
Spēle ar mērogiem, jēdzieniem un valodu ir Leonarda Laganovska atpazīstamības zīme un brends. Viņa mūžīgā tēma – varas tehnoloģijas, skatītas caur politisko, sociālo un reklāmas prizmu.
Leonarda Laganovska darbi reprezentēja latviešu laikmetīgo mākslu tādās nozīmīgās izstādēs kā "Buķete", Krievijas Valsts laikmetīgās mākslas centrā (Maskava/ Krievija) un starptautiskās izstādēs ART MOSCOW (2005, 2006, 2009 - Maskava/ Krievija).
2009. gada vērienīgajā personālizstādē „Normāli” LNMM izstāžu zālē Arsenāls konceptuālās mākslas metrs spoži apliecināja savu reputāciju.

Solo izstāde Vīnē tiks parādīta izlase no Leonarda Laganovska sērijām Vodka, Lecterns / Tribīnes, Fashion / Mode un 90. gadu sērijas Food / Ēdiens.

Darbi nozīmīgākajās kolekcijās:
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīga / Latvija
Latvijas Laikmetīgā Mākslas Muzeja krājums, Rīga / Latvija
Neue Berliner Kunstverein, Berlīne / Vācija
Kupferstich Kabinett, Berlīne / Vācija
Jane Voorhees Zimmerli mākslas muzejs, Rutgersas Universitāte, Ņujorka / ASV
Igaunijas Mākslas muzejs, Tallina / Igaunija
Eestibank, Tallina / Igaunija
Nozīmīgās privātkolekcijās Latvijā, Eiropā, Krievijā u.c.


PUBLIKĀCIJAS:

VIENNAFAIR mājaslapā: http://www.viennafair.at/presse/pressetext.html?id=662&messecode=wku
 
Exibart.com: http://www.exibart.com/notizia.asp/IDNotizia/31737/IDCategoria/1 
ARTNET:  www.artnet.de/magazine/viennafair-2010/


LEONARDS LAGANOVSKIS. Perspektivnaya. 2009LEONARDS LAGANOVSKIS. CUBENAYALEONARDS LAGANOVSKIS. ADIDASNAYA IIILEONARDS LAGANOVSKIS. ADIDASNAYA IVLEONARDS LAGANOVSKIS. McLENIN ILEONARDS LAGANOVSKIS. McLENIN II